קישורים שונים
 
  הבנקים לאומי ומזרחי בוחנים מימון ההשקעה של יצרני החלב ברכישת תנובהבנק לאומי ובנק מזרחי בוחנים את האפשרות לממן ליצרני החלב את ההשקעה ברכישת תנובה - כך אמרו אתמול ל-TheMarker מקורות במגזר החקלאי. באסיפה הכללית שקיימו יצרני החלב שלשום במושב ניר עציון, הוחלט לרכוש את השליטה בתנובה בדרך של הצעת רכש ליתר בעלי המניות באגודה (תנובה היא אגודה שיתופית), ולהפוך את תנובה לקואופרטיב של יצרני החלב.

כדי לרכוש את השליטה (51%) בתנובה, על יצרני החלב, המחזיקים כיום בכשליש מהחברה, לגייס 130-125 מיליון דולר. לרכישת הבעלות המלאה עליהם לגייס כ-500 מיליון דולר, לפי שווי חברה של 750 מיליון דולר.

בתוך כך נודע כי שש קרנות השקעה ואנשי עסקים שהוזכרו לאחרונה כמתעניינים ברכישת תנובה במסגרת המתווה להפרטת החברה שגיבשה ההנהלה, הביעו התעניינות בשיתוף פעולה עם יצרני החלב ברכישת השליטה בחברה.

המקורות במגזר החקלאי הזכירו בהקשר זה את חברת אפריקה ישראל ואת קרנות ההשקעה אייפקס ומרקסטון. לדברי המקורות, בימים הקרובים עשויים המשקיעים להיפגש עם בכירים במשרד רוה"ח קסלמן וקסלמן ובמשרד עוה"ד ארדיניסט בן נתן, ולבחון את האפשרות לרכוש אחזקות בתנובה במסגרת שיתוף פעולה עם יצרני החלב. יצרני החלב אישרו כי קיימת התעניינות רבה של משקיעים בשיתוף פעולה עמם, וכי היו פניות של בנקים - אך סירבו לפרט.

בתוך כך נמסר כי הצוות לניהול המו"מ למכירת תנובה, בראשות המנכ"ל אריק רייכמן, ביקש מהיזמים להעביר לו הצעות סופיות עד 15 בנובמבר 2006, ולכנס את הנהלת תנובה ב-19 בנובמבר כדי לאשר את ההצעה. ואולם התברר כי לוח הזמנים שנקבע אינו ריאלי וכי ההנהלה לא תתכנס לאשר את ההצעה למכור את תנובה במועד האמור.

המקורות אמרו כי הדחייה של ישיבת ההנהלה נובעת מהחלטה שקיבל צוות המו"מ לאפשר לכל היזמים וקרנות ההשקעה שהתעניינו ברכישה, להגיש הצעות.

מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר, מאיר בראון, אמר כי לא יתייחס ללוח הזמנים של הנהלת תנובה, וכי יצרני החלב יציגו לבעלי המניות הצעה נגדית משתושלם. התאחדות מגדלי הבקר מייצגת גם את יצרני החלב.
 
כל הזכויות שמורות להתאחדות מגדלי בקר בישראל, פותח ע"י אקול ענת קשב בע"מ