קישורים שונים
 
  כיצד להפוך את הרפת למרכז תירותי?
כיצד להפוך את הרפת למרכז תירותי?

שרות ההדרכה במשרד החקלאות פותח קורס שידריך רפתנים ונוקדים כיצד להפוך את הרפתות והדירים לאטרקציות תירותיות

בשנים האחרונות הפכו רפתות, דירים, מכוורות ומחלבות למוקד משיכה לתושבי הערים שמעוניינים להכיר מקרוב את אורח החיים החקלאי. יותר חקלאים בוחרים לפתוח את שעריהם בפני מבקרים ולשלב בין העיסוק בחקלאות לבין תיירות כפרית, שהופכת להיות מקור הכנסה משלים וחשוב לחקלאים.

שרות ההדרכה של משרד החקלאות, בשיתוף עם מועצת החלב, פותח קורס ארצי המיועד לרפתנים, נוקדים, דבוראים, בעלי מחלבות ותיירנים מתחילים אשר ידריך אותם כיצד להיכנס לתחום התיירות החקלאית בדרך נכונה ואפקטיבית.

הקורס יקיף את מכלול הנושאים עימם צריך להתמודד מי שרוצה להפוך את המשק החקלאי למרכז תיירותי: כיצד להכין תוכנית עסקית, ניהול פרויקט הקמה של מיזם תיירותי, סיוע ומימון מקרנות וגורמים חיצוניים, ייזום אטרקציות ויצירת תכני תיירות, שיווק, פרסום, יחסי ציבור ופסטיבלים לבניית חשיפה תקשורתית, שיתוף פעולה אזורי לקידום אינטרסים משותפים ולימוד מניסיונם של חקלאים שהצליחו בפעילות התיירותית.

יוסף קרסו, מנהל ענף הצאן וחבר ועד העובדים של שרות ההדרכה, אמר שהתיירות החקלאית היא כלי חשוב לשמירה וחיזוק של החקלאות. הירידה המתמשכת ברווחיות בענפי החקלאות מחייבת את החקלאים למצוא לעצמם מקורות פרנסה חלופיים. שרות ההדרכה רואה כיעד להדריך את החקלאים כיצד אפשר להרוויח סביב העיסוק בחקלאות. זוהי אלטרנטיבה טובה בהרבה מנטישת החקלאות שיש לה השלכות שליליות על אופיו של הכפר בישראל. מעבר להכנסות הישירות מהתיירות הכפרית, הביקורים במשקים חושפים בפני המבקרים את התוצרת ומהווים כלי חשוב לקידום מכירות. לדבריו, רוב החקלאים שבוחרים לפתח פעילות תיירותית אינם משופעים בהון עצמי ולכן עליהם לכלכל את צעדיהם הראשונים בתבונה, להיעזר באנשי מקצוע ומימון חיצוני ולהיזהר מסיכונים שאינם מחושבים והשקעות ענק שאינן מתבססות על תוכנית עסקית.

קרסו ציין שהקיצוצים המתוכננים בשרות ההדרכה ופיטורי המדריכים יהפכו את קיום הקורסים לחקלאים במתכונת הנוכחית לבלתי אפשרי.

הקורס יפתח ב-26 בדצמבר ויכלול שבעה מפגשים, בהם שני סיורים במרכזי תיירות חקלאית ברחבי הארץ. ההרצאות והשיעורים ינתנו בבנין שרות ההדרכה בקריה החקלאית בבית דגן. מידע על פעילויות שרות ההדרכה באתר: www.shaham.moag.gov.il

לפרטים נוספים:
יוסף קרסו, שרות ההדרכה, טל: 03-9485306, 050-6241456
אופיר, "רוני חסיד – יחסי ציבור", טל: 03-6298053, 050-6995201
 
כל הזכויות שמורות להתאחדות מגדלי בקר בישראל, פותח ע"י אקול ענת קשב בע"מ